PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebook

 • logo eSesjadok

 • logo eSesjanagraniaWieści ze szkoły w Trzemesznie

 mini-12DZIEŃ MAKARONU
Dzień 25 października należy bezapelacyjnie do makaronu. I my, oczywiście o tym pamiętamy. Jak wygląda taki dzień w naszej szkole? SMACZNIE! PYSZNIE! KOLOROWO! Pani kucharka Jadwiga Koza zaserwowała wszystkim przesmaczne spaghetti z sosem pomidorowym. Ale to była uczta!!! A ile dokładek! Aż trudno było nadążyć z nakładaniem następnych porcji. Dobrze, że pani Jadzi pomagała pani Ewelina Szreder. Obiadek był super! Na tym jednak się nie skończyło. W klasach powstawały przepiękne makaronowe bransolety, korale i naszyjniki. Rozchodził się po szkole także uwodzicielski zapach sałatek z dodatkiem makaronu. Oj, działo się , działo! Uczniowie zgodnie twierdzili, że wielka szkoda,że taki dzień jest raz w roku. Cóż, będziemy czekać niecierpliwie. A o zaletach i historii makaronu będzie nam jeszcze przez kilka dni przypominać gazetka na korytarzu szkolnym.

BIEGI PRZEŁAJOWE
26 września 2017 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych w Sulęcinie. Medale dla naszej szkoły zdobyli: Kamil Melanowicz, który zajął pierwsze miejsce oraz Michał Dąbrowski, który w tym samym biegu był trzeci. Obydwaj będą reprezentowali naszą szkołę w finałach wojewódzkich Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Do finału zakwalifikowali się również uczniowie klasy IV: Gabriel Farbotko oraz Szymon Szreder.

9 października 2017 r. w Kalinowie koło Świebodzina odbyły się finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie. Kamil Melanowicz wywalczył brązowy medal w biegu na 1000m, a Michał Dąbrowski w tym samym biegu zajął 21 miejsce. Bardzo dobrze spisali się również uczniowie klasy IV, którzy startowali na 600m. Gabryś Farbotko zajął bardzo wysokie 5 miejsce, a Szymon Szreder był 30.

PAMIĘTAMY...

Za nami Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pomimo deszczowej pogody wielu z nas wyruszyło z rodziną na cmentarze, aby zapalić znicze i postawić doniczkę z kwiatami na grobach naszych bliskich, którzy już, niestety odeszli. W tym dniu wielu z nas wysłuchało wspomnień, oglądnęło stare fotografie, spotkało się z rodziną dalszą i bliższą. Wcześniej, przed tymi świętami uczniowie klasy II wybrali się wraz z wychowawczynią na cmentarz w Trzemesznie Lubuskim. Zabrali ze sobą znicze i grabki. Posprzątali zaniedbane groby, zapalili na nich znicze. W drodze powrotnej do szkoły toczyły się bardzo poważne rozmowy na temat życia i śmierci. Czasami tak trzeba...Inni uczniowie odwiedzili także cmentarz, zapalili znicze na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły. Pamiętamy o pani Helenie Rawskiej oraz panu Arnoldzie Rałowcu. Znicze zapłonęły także na grobach naszych bliskich.

WITAMY NOWY WÓZ

Dnia 4 października 2017 r. przedstawiciele naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Trzemeszno uczestniczyli w oficjalnym przywitaniu nowego wozu strażackiego, który otrzymała tutejsza straż ochotnicza. Już ponad rok temu gmina Sulęcin przygotowała i złożyła wniosek o dotację unijną na zakup nowego samochodu strażackiego wraz z wyposażeniem. Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 85% kosztów zakupu. Wszyscy strażacy, również ci najmłodsi są bardzo zadowoleni. Młodzi druhowie z tej okazji przygotowali wiersze i piosenkę, oczywiście o naszej jednostce OSP oraz o nowym wozie. Pewnie już niedługo będziemy mieli okazję się z nowym autem lepiej zapoznać, a może i przejechać? Wszystkim strażakom życzymy, aby jak najrzadziej wyjeżdżali do akcji, aby nowy wóz był jak najdłużej jak nowy. Przywitanie było bardzo uroczyste, zgromadziło wielu gości. Wśród zaproszonych gości była nasza pani Dyrektor Teresa Mazur.

Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna Wieści z Trzemeszna
Wieści z Trzemeszna  

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.