PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • .

  BIP v2

 • logo UE

 • logo gospodarka

 • zwierzeta

 • Bezpieczenstwo Baner

 • esesja

 • LUW v3

 • Proeuropa v2

 • lubuskie v2

 • Youtube

 • Facebook

 • powiat v3

 • logoSOKWieści z Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all"

118773534 1505068956363814 7559996914909086584 nSulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all" z Awansem na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)
W dniu 13.09.2020 r. w Kiełczowie Łukasz Chudziński awansował do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z Filipem Brzostkowskim (CT Arena Hawel Academy Poznań). Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbędą się 25-27.09.2020 w Łęcznej (woj. lubelskie). Z bardzo dobrej strony pokazał się również Jakub Skarpetko. Niestety nie udało się awansować, gdyż uległ po bardzo dobrym meczu Maciejem Osmolskim GSB Smecz Góra. 19:21 , 17:21
Jednocześnie na tej samej hali odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Nasz klub reprezentowała Weronika Aleksandrowicz zdobywając rewelacyjne wyniki awansowała do dwóch finałów. W grze pojedynczej zdobyła SREBRNY medal przegrywając w trzech setach z Martyną Tatarek KS Badminton Kobierzyce 21:14 , 18:21 ,13:21. Natomiast w grze podwójnej z Mają Grzanką KS Chojnik Jelenia Góra nie dając nikomu szans zdobyły ZŁOTY medal.
W strefie D grały województwa dolnośląskie i lubuskie. W tych najważniejszych turniejach dla młodzieży Sulęciński Klub Badmintona ,,Badminton4all" był jedynym klubem z województwa lubuskiego.

W dniach 3-6.09.2020 w Bieruniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. Weronika Aleksandrowicz jako jedyna zawodniczka z województwa lubuskiego wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 15. Młoda badmintonistka zagrała rewelacyjne zawody ulegając dopiero w walce o ćwierćfinał z rozstawioną z numerem 1 Gabrielą Skórkowską z UKS Unia Bieruń. Ostatecznie zdobyła 9-16 miejsce.

Jak mówi trener SKBB Robert Aleksandrowicz: „Mistrzostwa Polski to priorytet w naszym klubie, ponieważ to właśnie one weryfikują ciężką pracę, jaką wykonują na treningach nasi zawodnicy – co więcej osiągnięcia, jakie zdobywają moi badmintoniści, jedynie potwierdzają solidną pracę naszego klubu w tym kierunku. Jak widać, grafik do końca roku mamy bardzo napięty, nie tylko ze względu na turnieje wysokiej rangi (Mistrzostwa Polski czy Grand Prix Polski), ale także te lokalne, które są w formie zabawy, aktywnego spędzania czasu oraz treningu – na każdym turnieju badmintoniści uczą się czegoś nowego, naprawiają swoje błędy i podziwiają, jakie postępy zrobili. Co najważniejsze grają z zawodnikami z różnych stron Polski – zawierają znajomości, przyjaźnie oraz uczą się nowych technik gry. Tutaj chciałbym pochwalić zawodników: Mikołaj Darmograj, Kacper Rosochacki, Laura Ochotna, Natalia Banasiak, którzy zawsze z uśmiechami na twarzach udowadniają, że ciężka praca zawsze popłaca. Musimy pamiętać, że chcemy grać z Najlepszymi i zdobywać jak najwyższe lokaty, a żeby to osiągnąć ciężko trenujemy i jeździmy na zawody po całej Polsce promując Miasto i Gminę Sulęcin oraz klub. Kto wie... Być może mamy przyszłych medalistów... "
Zadania współfinansowane przez Gminę Sulęcin.


Tekst przesłany przez trener SKBBadminton4all oraz kadry wojewódzkiej Roberta Aleksandrowicza


Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona Sulęciński Klub Badmintona
 Sulęciński Klub Badmintona  

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.