PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookPomysłowe inspiracje szkolnego samorządu w Wędrzynie HALLOWEEN 2017

 mini-DSC 6385Halloween to coroczne święto, obchodzone każdego roku 31 października, a mające swoje korzenie w starych, europejskich tradycjach.
Gdy dni robią się coraz krótsze, a noce stają się chłodniejsze, ludzie strojami, słodkościami i kolorowymi gadżetami chcą wprowadzić do swojego życia nieco radości i humoru.
W naszej szkole, w Wędrzynie, po raz pierwszy, nowowybrana Rada SU zaprosiła kolegów do takiej zabawy. A stała się ona okazją do rozwijania wyobraźni u dzieci i integracji społeczności szkolnej, bowiem bardzo chętnie i spontanicznie przyłączyli się do niej wszyscy uczniowie i ich rodzice!
Konkurs na najciekawiej ozdobione drzwi do klasowych gabinetów przerósł oczekiwania samorządu i nauczycieli. Nie tylko wydrążone dynie, podświetlone od środka i z wyszczerbionymi zębami - główny symbol tego dnia, ale wiele innych wspaniałości pojawiło się na szkolnych korytarzach: począwszy od czarnych nietoperzy i pajęczych obrusów, duszków, lampionów, a skończywszy na czaszkach i kolorowych girlandach. Nawet szkielet z gabinetu przyrodniczego, nasza kochana Stefania, mogła odwiedzić w nowej roli szkolny holl!
I chociaż święto Halloween budzi kontrowersje, w naszej szkole służyło dobrej zabawie, rozbudzaniu kreatywności i wprawieniu wszystkich tego dnia po prostu w dobry nastrój! Pani dyrektor wspomogła samorząd, nagradzając słodkościami dzieci, były też pamiątkowe dyplomy, wrzosowe ozdoby do klas i jesienne dynie. A dekoracje na drzwiach i ścianach będą przez krótką chwilę zapraszać wszystkich do magicznego świata osobliwości.
Opiekun i Rada SU

Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Ich begrüße Sie auf das Herzlichste auf der Internetseite der Gemeinde Sulęcin.
Ich wünsche Ihnen eine angenehme Lektüre und lade Sie zu einem Besuch unserer reizvollen Heimat – dem Sulęciner Land - ein.

Dariusz Ejchart
Bürgermeister von Sulęcin

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.