PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookInauguracja LOWE

DSC 0256Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) powstał w partnerstwie 3 podmiotów: Gminy Sulęcin, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz Stowarzyszenia Młodych Lubuszan (autorów projektu).

Celem LOWE jest wykorzystanie potencjału szkoły do prowadzenia działań na rzecz aktywności edukacyjnej osób dorosłych, w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, w tym kompetencji potrzebnych na rynku pracy oraz rozwijania metod i narzędzi pracy kadry nauczycielskiej szkoły z osobami dorosłymi, w szczególności w małych środowiskach lokalnych i na terenach defaworyzowanych.

Koordynatorem projektu jest Dagmara Żarkowska-Terech (Stowarzyszenie).

Animatorzy LOWE: Ewa Krynicka (SP) i Aneta Gryz (Gmina).

LOWE rozpoczęła swoje działania od warsztatów rękodzieła artystycznego 25.11.2017r (prowadząca: Teresa Pelc), a 05.12.2017r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy uczącej się podstaw obsługi komputera (prowadzący: Robert Okopień).

Dzisiaj 9 grudnia rozpoczęły się kursy językowe w zakresie języka angielskiego (prowadząca: Joanna Skrzypacz) i języka niemieckiego (prowadząca: Magdalena Rajfur).

We wtorek 12.12.2017r. odbędą się zajęcia z języka rosyjskiego (prowadząca Anna Tonder). W nowym 2018 roku zaproponowane zostaną kolejne formy.

Z oferty LOWE mogą skorzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy naszej gminy. LOWE oferować będzie swoje propozycje do czerwca 2017 roku. Celem jest przeszkolenie minimum 200 mieszkańców naszego miasta i gminy.

Inauguracja LOWE Inauguracja LOWE
Inauguracja LOWE Inauguracja LOWE

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Ich begrüße Sie auf das Herzlichste auf der Internetseite der Gemeinde Sulęcin.
Ich wünsche Ihnen eine angenehme Lektüre und lade Sie zu einem Besuch unserer reizvollen Heimat – dem Sulęciner Land - ein.

Dariusz Ejchart
Bürgermeister von Sulęcin

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.