PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebook

 • logo eSesjadok

 • logo eSesjanagraniaRock and Beer Fest juz za Nami! Zobaczcie relację

 mini-DSC 0564Druga edycja Rock and Beer fest w Sulęcinie za nami! Dwa dni wyjątkowych koncertów, obszernej oferty programowej festiwalu, szereg wydarzeń towarzyszących imprezie (i wiele innych rzeczy, o których parę słów niebawem), sprawiły, że dni 09 i 10 lutego pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo!
Zaczęliśmy w piątek, 9.02. Na naszej klubowej scenie tego dnia odbył się konkurs w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje – wystąpiły trzy z sześciu zespołów, jeden z nich został wyróżniony przez jury. Mieliśmy okazję usłyszeć – Vatahę, Crank The Tunes oraz szczeciński Zespół ETA. Nagrodą główną, o którą walczyły wszystkie zespoły, grające 100% na żywo w Klubie u Bulka był: voucher ze zniżką od firmy F I M I na realizację teledysku oraz sesji zdjęciowej (pierwszy zespół otrzymał aż 80% zniżki, a zespół nagrodzony w sobotę – 70% zniżki), a także możliwość zagrania koncertu na tegorocznej edycji Wake Up and Live oraz wzięcie udziału w eliminacjach do Woodstock Ukraine.
W sobotę na naszej klubowej scenie pojawili się: The Suits, Alpha Dog oraz Wizja Lokalna.
Dwie nagrody główne (piątkowa oraz sobotnia) powędrowały do: The Suits oraz Zespołu ETA, z którymi widzimy się ponownie za kilka miesięcy, na Wake Up and Live w Sulęcinie, a także na eliminacjach do Woodstock Ukraine! Gratulujemy!
Pozostałe koncerty zarówno w piątek, jak i w sobotę odbyły się na przygotowanej imponującej Sali Widowiskowej, wyposażonej w niemalże 200 miejsc na dodatkowych trybunach. W Sali Wystawowej SOK urządzony został kącik dla amatorów piwa o wdzięcznej nazwie -ogródek piwny, w którym mogliśmy skosztowac pysznych trunków – skorzystać z oferty beer geek'ów z Poznania i skosztować ponad stu gatunków tego złotego napoju.
Ściany Sali Wystawowej jednocześnie ozdabiały pięknie oprawione prace autorstwa Cezarego Soszyńskiego – mowa w tym momencie oczywiście o imponującej wystawie pod hasłem „Sztuka igłą malowana", która robiła wrażenie nie tylko na amatorach tatuażu.
Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu Rock and Beer była wystawa kapsli od piwa – kolekcja pana Janusza Przybyła robiła spore wrażenie na obserwatorach. W Sulęcińskim Ośrodku Kultury wyeksponowaliśmy około 1600 kapsli, a to i tak jedynie część kolekcji, liczącej niemalże 30 000 egzemplarzy z całego świata!
W pierwszy dzień festiwalu na naszej scenie głównej wystąpili: Podróbka, Urząd Bezpieczeństwa oraz Püdelsi! To była moc! Dziękujemy przede wszystkim za świetną energię na scenie oraz kontakt z publicznością.
Sobotę, drugi dzień festiwalu rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo od konferencji prasowej. Gośćmi na konferencji byli frontmani sobotnich gwiazd, a także reprezentanci zespołów, którw  w sobotę rywalizowały ze sobą w przeglądzie kapel LDR, a ponadto: Jacek Filipek, jako przedstawiciel organizatora, Cezary Soszyński – artysta, tatuator, autor prac „Sztuka igłą malowana", Artur Chraplewski - przedstawiciel firmy prowadzącej selekcję wysokogatunkowych piw rzemieślniczych, które można było przy okazji festiwalu nabyć.

Po konferencji sprawnie ruszyliśmy z koncertami sobotnich gwiazd. „Na pierwszy ogień" poszły eliminacje Lubuskie Dobrze Rockuje. W drugi dzień festiwalu na naszej klubowej scenie zmierzyły się ze sobą wspomniane już wcześniej zespoły: The Suits, Alpha Dog oraz Wizja Lokalna. To właśnie ten pierwszy okazał się być tym NAJ – The Suits dołączyli do chłopaków z Zespołu ETA – to właśnie z tymi dwoma młodymi zespołami spotkamy się na Wake Up and Live 2018!

Na naszej dużej scenie w sobotę wystąpili: gorzowski Emerjod, Atrakcyjny Kazimierz oraz legendarni „Chłopcy z Placu Broni". Ostatnie dwa koncerty to istna podróż sentymentalna – przeboje tych zespołów wyśpiewywane były wspólnie z publicznością. Było fantastycznie!
Festiwal był dla Sulęcińskiego Ośrodka Kultury ogromnym sukcesem. Wspaniała publiczność (nie tylko z Sulęcina, ale i z miejscowości oddalonych od województwa lubuskiego o kilkadziesiąt, ale i kilkaset kilometrów!) bawiła się wyśmienicie. Wszystkie zespoły na scenie dały z siebie 100% - zagrały cudowne koncerty, które zapewne zostaną w naszej pamięci na długo... Jako organizatorom tego corocznego już przedsięwzięcia wypada nam przede wszystkim podziękować – uczestnikom festiwalu, artystom, mediom, ochronie... Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok, na trzeciej edycji Rock and Beer Fest. w Sulęcinie!

TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest TytułRockandbeerFest
TytułRockandbeerFest  

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Ich begrüße Sie auf das Herzlichste auf der Internetseite der Gemeinde Sulęcin.
Ich wünsche Ihnen eine angenehme Lektüre und lade Sie zu einem Besuch unserer reizvollen Heimat – dem Sulęciner Land - ein.

Dariusz Ejchart
Bürgermeister von Sulęcin

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.