PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebook

 • logo eSesjadok

 • logo eSesjanagraniaPomysłowe inspiracje szkolnego samorządu w Wędrzynie HALLOWEEN 2017

 mini-DSC 6385Halloween to coroczne święto, obchodzone każdego roku 31 października, a mające swoje korzenie w starych, europejskich tradycjach.
Gdy dni robią się coraz krótsze, a noce stają się chłodniejsze, ludzie strojami, słodkościami i kolorowymi gadżetami chcą wprowadzić do swojego życia nieco radości i humoru.
W naszej szkole, w Wędrzynie, po raz pierwszy, nowowybrana Rada SU zaprosiła kolegów do takiej zabawy. A stała się ona okazją do rozwijania wyobraźni u dzieci i integracji społeczności szkolnej, bowiem bardzo chętnie i spontanicznie przyłączyli się do niej wszyscy uczniowie i ich rodzice!
Konkurs na najciekawiej ozdobione drzwi do klasowych gabinetów przerósł oczekiwania samorządu i nauczycieli. Nie tylko wydrążone dynie, podświetlone od środka i z wyszczerbionymi zębami - główny symbol tego dnia, ale wiele innych wspaniałości pojawiło się na szkolnych korytarzach: począwszy od czarnych nietoperzy i pajęczych obrusów, duszków, lampionów, a skończywszy na czaszkach i kolorowych girlandach. Nawet szkielet z gabinetu przyrodniczego, nasza kochana Stefania, mogła odwiedzić w nowej roli szkolny holl!
I chociaż święto Halloween budzi kontrowersje, w naszej szkole służyło dobrej zabawie, rozbudzaniu kreatywności i wprawieniu wszystkich tego dnia po prostu w dobry nastrój! Pani dyrektor wspomogła samorząd, nagradzając słodkościami dzieci, były też pamiątkowe dyplomy, wrzosowe ozdoby do klas i jesienne dynie. A dekoracje na drzwiach i ścianach będą przez krótką chwilę zapraszać wszystkich do magicznego świata osobliwości.
Opiekun i Rada SU

Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie
Helloween w Wędrzynie Helloween w Wędrzynie

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.