PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebook26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia, w niedzielę, Sulęciński Ośrodek Kultury grał razem z Jurkiem Owsiakiem już po raz dwudziesty szósty. Naszym tegorocznym celem zbiórki były Maluchy - wyrównanie szans dla noworodków. W sulęcińskim sztabie - na ulicach miasta oraz w sołectwach, należących do Gminy Sulęcin, a także w Smogórach i Gliśnie kwestowało aż siedemdziesięciu wolontariuszy.
W tym roku zaczęliśmy grać już w sobotę – pierwsza kwesta została przeprowadzona na ligowym meczu Olimpii, a wieczorem spotkaliśmy się w Klubie u Bulka na J&J Day Fest. Tego dnia, w naszej klimatycznej piwnicy nie zabrakło porcji świetnej muzyki, a także emocjonujących licytacji! Junior Stress, Kufajka Rencisty oraz Jafia dali z siebie wszystko, grając dla naszej widowni 100% na żywo.
Wylicytowaliśmy fantastyczne muzyczne gadżety, takie jak: gitarę Groszka z Kufajki Rencisty, piękną, ręcznie malowaną gitarę od Aliszji Krysztofiak, statuetkę Boba Marleya od FC Lumki, karnet VIP na Rock & Beer Fest, dwa pakiety gadżetów Wake Up and Live, voucher na dowolny koncert w Klub u Bulka oraz voucher całoroczny na wszystkie imprezy w naszym klubie, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także piękną orkiestrową grafikę, wyrzeźbioną w drewnie, której autorem jest pan Jacek Gajewski.
W niedzielę nasi wolontariusze wyszli na ulice już od godziny 9:00. Około siedemdziesięciu osób pojawiło się w Sulęcinie oraz w sąsiednich wsiach, należących do Gminy Sulęcin.
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy od sportowych atrakcji! O godzinie 10:30 spod Fontanny Dobrosąsiedztwa wyruszyła grupa rowerzystów z beCykl i PTTK Ziemia Sulęcińska, którzy rekreacyjnie przejechali się nad Jezioro Ostrowskie, by tam podziwiać zmagania naszych lokalnych, odważnych morsów.
Pozostałe atrakcje w przestrzeni miasta: od godziny 11:00 pod sklepem Intermarche swój talent wokalny zaprezentowały wokalistki, uczęszczające do Studia Piosenki SOK. Od godziny 11:00 w centrum Sulęcina stanęła wioska harcerska z mnóstwem atrakcji, które skupiały się przede wszystkim wokół aktywności fizycznej. Przed 12:00 nad Jeziorem Ostrowskim rozpoczął się bardzo efektowny pokaz sulęcińskich morsów. Najodważniejsi weszli do przygotowanej wcześniej przerębli, a tego dnia woda miała jedynie 2 stopnie!
O godzinie 13:00 w hali sulęcińskiego liceum odbył się „mecz na szczycie": pierwszoligowa STS Olimpia Sulęcin vs. Drużyna Gwiazd, w której zagrali między innymi dawni zawodnicy Olimpii. W trakcie sportowego widowiska także przeprowadzono różne licytacje: za 900zł wylicytowano między innymi koszulkę meczową kapitana naszej lokalnej drużyny, a za 400zł rodzinny trening z Olimpią Sulęcin.
Ponadto przez cały dzień salon kosmetyczny Pauliny Solskiej funkcjonował z myślą o orkiestrze – w niedzielę dochód z wykonywanych przez Paulinę Solską oraz Kasię Skrzypacz zabiegów w całości został przekazany na fundację Jurka Owsiaka.
Wielki finał dwudniowych atrakcji rozpoczął się w SOK o godzinie 16:00. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Sulęcina i okolic za tak wspaniałą frekwencję! Nasza sala „pękała w szwach" - i o to chodzi. Zebraliśmy się w końcu w szczytnym celu i obecność każdego z Was była dla nas bardzo istotna.
Na scenie tego dnia zaprezentowali się: Zumba & Fitness Karolina Falkowska, Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie, Przedszkole nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie, Studio Piosenki SOK, sekcja karate Kyokushinkai, Zespół Taneczny Trans oraz fire show w wykonaniu Hufca Sulęcin ZHP im. Osadników Wojskowych.
Czym byłaby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez trzymających w napięciu licytacji? W tym roku, podczas 26. finału otrzymaliśmy kilkadziesiąt gadżetów, sprzętów, voucherów i usług, które licytowane były w przerwach koncertu, oprócz licytacji powstała dodatkowo loteria fantowa, ciesząca się sporą popularnością. Na scenie licytowaliśmy między innymi: voucher na urodziny w ZebroMarchewce, voucher na indywidualną sesję zdjęciową autorstwa Krzysztofa Nesterowicza, pakiet sportowych gadżetów Stali Gorzów, pakiety urodowe, obraz autorstwa Anny Gwizdek, voucher na kolację w Gościńcu na Półwyspie, pokaźnych rozmiarów pluszowego misia, voucher na wędkarską przygodę na pontonie i wiele innych.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który w niedzielny wieczór współprowadził licytacje na scenie.
Sulęciński Ośrodek Kultury także przygotował szereg orkiestrowych atrakcji: wspomniana wcześniej loteria fantowa, malowanie twarzy, które zorganizowały uczestniczki zajęć plastycznych w SOK, oprócz tego dzięki wsparciu sponsorów – cukierni „Monika", PPH „Leks" oraz piekarni „Oskroba", zorganizowaliśmy orkiestrową kawiarenkę z pysznym ciastem, ale i ciepłymi i zimnymi napojami oraz świeżo wyciskanymi sokami owocowo-warzywnymi. Nowością był retro salon gier wideo, w którym stanęły legendarne sprzęty: Commodore C64, Ameprod TVG10 (konsola produkcji polskiej z 1982 roku), Pegasus, Supernintendo, Xbox Classic, automat Arcade itp.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom: firmie Zebromarchewka, firmie Ter-Mika, fiemie Centrum Instalacyjno Techniczne LITKA, firmie Maszoński Logistic, cukierni „Monice", PPH „Leks", piekarni „Oskroba", firmie CZG-12, RAJ Beauty – pani Katarzynie Rajfur, Miejskiemu Portalowi Informacyjnemu Sulecin24.pl, Klubowi Lech Poznań, PAP Bosko, klubowi STS Olimpia Sulęcin, pani Dianie Chajec, Solarium Sulęcin – pani Joannie Węglarz, sklepowi „La Pari" - pani Annie Kukli, REHA Activ – pani Joannie Tymczyj, panu Andrzejowi Kużasowi, restauracji „Gościniec na Półwyspie", „Lodom z Gościńca" - paniom Martynie i Paulinie Saj, pani Beacie Zarychcie, firmie MOLEX, Starostwu Powiatowemu w Sulęcinie, pani Alicji Krzysztofiak, pani Sandrze Roszak, pani Ewie Kaczmarek, państwu Beacie i Marcinowi Rogala, drużynie FC Lumki, „Groszkowi" z Kufajki Rencisty, Krzyśkowi Nesterowiczowi, Michałowi Latosowi i firmie BBQBurger, paniom: Paulinie Solskiej oraz Katarzynie Skrzypacz – firma Paulina Solska MakeUp and Beauty, pani Marcie Cieciurze, panu Kamilowi Walkowiakowi – Wędkarskie Eldorado Sulęcin i okolice, Oskarowi Kępce, pani Natalii Warszewskiej – Studio Paznokci La Szara, pani Adriannie Malinowskiej – Studio Prestige, pani Renacie Cieplak – Salon Fryzjerski Renia, panu Dawidowi Bohuszko – Salon Fryzjerski Dawid Bohuszko, panu Mateuszowi Piweckiemu, firmie Pixel, panu Jakubie Kosiorkowi, pani Paulinie Piechowiak, pani Iwonie Lewandowskiej, pani Agnieszce Świtale, pani Emilii Tyliszczak.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie wszystkim wolontariuszom, sponsorom, harcerzom oraz współorganizatorom wydarzenia. Osobne podziękowania należą się także panu Zbigniewowi Kogutowi, który w niedzielny wieczór współprowadził licytacje na scenie.

WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP
WOŚP  

powrót

Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne

Welcome to the Sulęcin Municipality website. I wish you pleasant reading and invite you to visit the charming Sulęcin Region.

Mayor of Sulęcin
Dariusz Ejchart

serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin.

Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.