PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookWieści z Przedszkola nr 1

 mini-received 881396408704386Wielka uroczystość w grupie "Pszczółek"
Pasowanie na przedszkolaka

8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.
4-latki i 5-latki z grupy "Pszczółek" mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość, jaką było dla nich bez wątpienia pasowanie.
Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszyków i piosenek, wspólnie tańczyły. Gdy nadszedł dzień pasowania dzielnie wykonały swoje zadania, pokazały, że są już prawdziwymi przedszkolakami, nie płakały i nie biegły do rodziców. Przedstawiły bogaty program artystyczny, który wzbudził najwięcej emocji wśród licznie zgromadzonych gości.
Kulminacyjny punkt programu nastąpił w momencie pasowania na przedszkolaka, podczas którego pani Małgorzata Jung jako dyrektor przedszkola oraz pan Dariusz Ejchart jako burmistrz spełnili ważną rolę, przyjmując zebrane dzieci do grona przedszkolaków. Uczynili to w sposób symboliczny, dotykając ramienia każdego malucha ogromną kredką.
Potem wspólnie już z rodzicami dzieliły się swoimi wrażeniami z tego dnia i ogromnie cieszyły się z otrzymanych upominków. Swoją gościnnością mile zaskoczył nas pan Burmistrz Dariusz Ejchart oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych pan Ryszard Nowicki oraz pani dyrektor Przedszkola nr 2 pani Ewa Janicka.
My jako wychowawcy grupy jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków, ponieważ już od pierwszych dni w przedszkolu nasze maluchy stanowiły wspaniałą grupę fantastycznych dzieci. Radość i emocje nasze powiększyły się gdy ujrzeliśmy naszych małych bohaterów w galowych ubiorach mówiących pięknie wieszyki.
Gratulujemy rodzicom wspaniałych pociech i dziękujmy im za tak liczny udział i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

Pasowanie na przedszkolaka – Biedronki
W dniu 09 listopada w Przedszkolu nr 1 im. Małego Przyrodnika odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie Biedronek. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci. Jest to również ważny moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Honorowanym gościem na uroczystości była pani burmistrz Iwona Walczak.
Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Mali aktorzy pięknie śpiewali, recytowali, tańczyli. Był to występ szczególny, bo pierwszy. Niejednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku. Wszystko poszło zgodnie z planem, a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po części artystyczne nastąpił akt pasowania. Dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor i panią burmistrz. Pociechy otrzymały od pani dyrektor kolorowe lizaki i dyplomy, a od pani burmistrz sympatyczne pluszaki - motyle.
Po części oficjalnej wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Na powitanie był wspaniały tort przystrojony pięknymi biedronkami i świetlistymi fontannami. Wystrzelono konfetti i atmosfera była wspaniała. Wszyscy wspólnie z dziećmi smakowali pyszne ciasta, upieczone przez mamy. Z pełnymi brzuszkami, w radosnych nastrojach dzieci i rodzice wracali do domu, a niezapomniane przeżycia długo zostaną zachowane w pamięci i na fotografiach.
Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom.

Notatka Dzień Seniora – Sztuka łączy pokolenia.
W dniu 17.10.2017 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora. Wśród zaproszonych gości byli również dziadkowie naszych przedszkolaków. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Koncert uświetniły swoim występem dzieci z grupy „Żabki", „Motylki", „Wiewiórki", „Pszczółki" oraz „Skrzaty". Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Po występach wszyscy Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W dniu 19,20.10.2017 r. zostały zorganizowane wspólne zajęcia z Seniorami. Dzieci z grupy „Żabki", „Motylki", „Wiewiórki" robiły wspólnie z babciami sałatkę jarzynową. Natomiast dzieci z grupy „Pszczółki" wraz z seniorami konstruowały ludziki z kasztanów, żołędzi, jarzębiny. Przedszkolaki miały wiele radości, że mogą wspólnie coś zrobić. Na koniec odbyła się degustacja, wszystkim bardzo smakowała sałatka. Dzieci poczęstowały również panią dyrektor oraz panie z innych grup. Naszym wspólnym celem była nauka poprzez dobrą zabawę oraz integracja która pozwoliła zbliżyć się do Seniorów .

Dzieci z grupy „Wiewiórki" pod opieką swoich pań Weroniki Gaj i Beaty Przybył w dniach 13-24.11.2017r. w ramach ogólnopolskiego Programu edukacji zdrowotnej „Aquafresh" podjęły się zadania nabycia umiejętności dbania o swoje ząbki.
Wszyscy bardzo chętnie przystąpili do zadań specjalnych wraz z bohaterami programu: Lilly, Billim i Milky.
Dzieci przez dwa tygodnie dowiadywały się jak dbać o czystość zębów, walczyć z „Robaczkiem Próchniaczkiem", zdrowo się odżywiać. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, że jedzenie słodyczy i niezdrowego jedzenia bardzo cieszy Cukrowego Łobuziaka i tylko Kapitan Aquafresh może pomóc w walce z próchnicą.
Uwieńczeniem realizacji wszystkich zadań było przedstawienie pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch", które dzieci przedstawiły swoim rodzicom w dniu 22.11.2017r. Nagrodą za piękne przedstawienie były owoce, które dzieci zjadły ze smakiem.
Najważniejszym wydarzeniem dla dzieci w realizacji programu były odwiedziny w gabinecie dentystycznym pani stomatolog Kamili Kabzińskiej. Wszystkie dzieci bez lęku siadały na fotel stomatologiczny i słuchały uwag pani doktor. „Wiewióreczki" obiecały, że będą się starały jeść mniej słodyczy, codziennie szczotkować zęby aby Robaczek Próchniaczek nigdy u nich nie zamieszkał.
Wszystkie dzieci wiedza , że tylko zdrowe zęby i zdrowe odżywianie jest najważniejsze dla ich zdrowia.
Z „Aquafresh" dzieci się nie żegnają, codziennie przecież będą myć zęby i chętnie chrupać owoce i warzywa.

Pyszne i zdrowe kanapki
Dnia 21 listopada 2017r przedszkolaki postanowiły same przygotować sobie „drugie śniadanko". Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Panie były pod ogromnym wrażeniem chęci, zaangażowania i kreatywności swoich milusińskich. A kanapki-były wprost przepyszne. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki z grup „Motylki" i „Żabki" od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Dzieci przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę od odzyskania niepodległości. Występ wzbogacił śpiew pieśni patriotycznych „Legiony", „Wojenka". Dzieci wyrecytowały patriotyczne wiersze „Katechizm małego Polaka" oraz „Barwy ojczyste". Na zakończenie wszyscy zaśpiewali nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego"
Uroczystość naszą uświetnili zaproszeni goście. Związek Sybiraków reprezentował pan Tadeusz Rzeszutek, który pokazał i złożył na ręce pani dyrektor książkę opisującą losy polaków na wygnaniu. Na uroczystość przybyli również członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Pan Zenon Walczak, Pani Pakulska oraz Pani Maria Jenarałek, która wyrecytowała dzieciom piękny patriotyczny wiersz. Związek Inwalidów Wojennych RP reprezentował Pan Bolesław Karaś.
Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, w Sali dominowały barwy narodowe oraz wzruszenie. Wszyscy zostali udekorowani kotylionami - symbolami tego ważnego dla Polaków święta.

Andrzejki – Pszczółki
„Czary, mary, czary mary, niech się spełnia andrzejkowe czary"
Tymi słowami dzieci wraz z nauczycielką w piątek 24 listopada rozpoczęły zabawę andrzejkową. Dzieci w dobrym nastroju i miłym gronie poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, zegar przyszłości, serduszko z imionami, losowanie przyszłego zawodu. Dla dzieci była to ogromna niespodzianka. Pani odczytywała wróżby dotyczące zawodów, znaczenie wybranych przez dzieci kwiatów czy kolorów. Ten, kto znał cyfry, mógł dowiedzieć się, co oznacza dla niego ta jedna, wylosowana. Potem przedszkolaki rozpoczęły tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie, a serduszka imionami kolegów i koleżanek wywołały uśmiechy i rumieńce na twarzach. Największą radość sprawiła dzieciom konkurencja „Taniec na gazecie" oraz „Taniec wokół krzesełek". Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm dziecięcych piosenek. Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój do końca dnia, pani rozdała dzieciom balony andrzejkowe. Rodzice zapewnili dzieciom słodki poczęstunek, a nauczycielki przygotowały andrzejkową dekorację i mnóstwo ciekawych wróżb.

Informacja przesłana z Przedszkola nr 1 w Sulęcinie

Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1 Wieści z Przedszkola nr 1
Wieści z Przedszkola nr 1  

 

powrót
Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne
Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin. Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.
Burmistrz Sulęcina
Dariusz Ejchart
budzet
samorzad
folder