PolishEnglishDeutsch
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 • Sulecin
 •  

  bip

 • urzad woj

 • lubuskie

 • starostwo powiatowe

 • logo EPEV

 • youtube

 • facebookInauguracja LOWE

DSC 0256Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) powstał w partnerstwie 3 podmiotów: Gminy Sulęcin, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulęcinie oraz Stowarzyszenia Młodych Lubuszan (autorów projektu).

Celem LOWE jest wykorzystanie potencjału szkoły do prowadzenia działań na rzecz aktywności edukacyjnej osób dorosłych, w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, w tym kompetencji potrzebnych na rynku pracy oraz rozwijania metod i narzędzi pracy kadry nauczycielskiej szkoły z osobami dorosłymi, w szczególności w małych środowiskach lokalnych i na terenach defaworyzowanych.

Koordynatorem projektu jest Dagmara Żarkowska-Terech (Stowarzyszenie).

Animatorzy LOWE: Ewa Krynicka (SP) i Aneta Gryz (Gmina).

LOWE rozpoczęła swoje działania od warsztatów rękodzieła artystycznego 25.11.2017r (prowadząca: Teresa Pelc), a 05.12.2017r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy uczącej się podstaw obsługi komputera (prowadzący: Robert Okopień).

Dzisiaj 9 grudnia rozpoczęły się kursy językowe w zakresie języka angielskiego (prowadząca: Joanna Skrzypacz) i języka niemieckiego (prowadząca: Magdalena Rajfur).

We wtorek 12.12.2017r. odbędą się zajęcia z języka rosyjskiego (prowadząca Anna Tonder). W nowym 2018 roku zaproponowane zostaną kolejne formy.

Z oferty LOWE mogą skorzystać wszyscy pełnoletni mieszkańcy naszej gminy. LOWE oferować będzie swoje propozycje do czerwca 2017 roku. Celem jest przeszkolenie minimum 200 mieszkańców naszego miasta i gminy.

Inauguracja LOWE Inauguracja LOWE
Inauguracja LOWE Inauguracja LOWE

powrót
Dariusz Ejchart burmistrz wita jasne
Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Sulęcin. Życzę przyjemnej lektury i zapraszam do odwiedzenia urokliwej Ziemi Sulęcińskiej.
Burmistrz Sulęcina
Dariusz Ejchart
budzet
samorzad
folder